Контакты

+375 (232) 344755
gymnasium-10@rambler.ru
ggymnasium10

ул. Волотовская, 9, 246050 Гомель, Беларусь
Открыть контакты

Абитуриент

УО ГГУ имени Ф.Скорины

УО ГГУ имени Ф.Скорины

Факультет иностранных языков

УО ГГУ имени Ф.Скорины

Факультет психологии и педагогики

Второе высшее образование в ГГУ им. Ф. Скорины

Национальный образовательный портал

Гомельский профориентационный портал

Центр творчества детей и молодежи центрального района г.Гомеля

«POMOGUT.BY»

Информационный ресурс для людей, столкнувшихся с проблемой наркомании.

Безопасный маршрут

Нашы дасягненнi

 
  • Пераможцы алімпіяд 2017/2018н.г:

Прозвішча

Клас

Вынік

Прозвішча настаўніка, трэнера

1 этап

імназія)

2 этап

(горад)

 

1

 Алесенка Антаніна

10 «А»

Дыплом1ступені

Дыплом1ступені

Жаўняк Н.В.

2

 Крывілевіч Соф’я

 10 «А»

Дыплом1 ступені

Дыплом 3ступені

Жаўняк Н.В.

3

Рафееў Павел

10 «А»

Дыплом1 ступені

Дыплом 3ступені

Жаўняк Н.В.

4

Севярынава Аляксандра

9 «В»

Дыплом 2 ступені

Дыплом 2ступені

Жаўняк Н.В

5

Смалякова Кацярына

9 «В»

Дыплом 2 ступені

Дыплом 3ступені

Жаўняк Н.В

6

Спыну Яўгенія

9 «А»

Дыплом 2 ступені

Дыплом 3ступені

Жаўняк Н.В

7

Янкоўскіс Аляксандрс

9 «Б»

Дыплом 2 ступені

Дыплом 3ступені

Несцяровіч С.У.

8

Лапіцкая Крысціна

11 «Б»

Дыплом 1 ступені

Дыплом 2ступені

ЮрчанкаА.В.

9

Давыдзенка Паліна

11 «Б»

Дыплом І ступені

Дыплом І ступені

ЮрчанкаА.В.

 

Пераможцы алімпіяд(4-8 класы)в 2017/2018н.г:

Прозвішча

Клас

Вынік

Прозвішча настаўніка, трэнера

 

1 этап

імназія)

2 этап

(горад)

3 этап

(вобласць)

1

Себік Ангеліна

8 «Б»

Дыплом 1ступені

Дыплом3ступені

Дыплом3ступені

ЮрчанкаА.В.

3

Кажамяка Андрэй

7”В”

Дыплом1ступені

Дыплом2ступені

 

Васіленка Н.Ф.

4

Цэлікаў Фёдар

8 «Б»

Дыплом2ступені

Дыплом3ступені

 

ЮрчанкаА

5

Гудым Дар’я

6 «В»

Дыплом1ступені

Дыплом2ступені

 

Юрчанка А.В.

6

Дашкевіч Аляксандра

6 «В»

Дыплом1ступені

Дыплом2ступені

 

Юрчанка А.В.

 

 

 

 

 

Настаўнікі кансультавалі вучняў падчас іх навукова-даследчай работы.

Вучэбны

год

Назва конкурсу (статус)

Вучань

Кіраўнік

Вынік

2015/2016

Гаазаўскія чытанні

Чэкан Ксенія

Юрчанка А.В.

Дыплом 2ступені

2015/2016

Ірынінскія чытанні

Чэкан Ксенія

Юрчанка А.В.

Дыплом 1ступені

2015/2016

Мележаўскія чытанні

ЧэканКсенія

Юрчанка А.В.

Дыплом 1ступені

2015/2016

Мележаўскія чытанні

Макаранка Дзіяна,  Васіленка Анастасія

Жаўняк Н.В.

Дыплом удзельніка

2016/2017

Мележаўскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У.

Дыплом 2 ступені

2016/2017

Гаазаўскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом 3 ступені

2016/2017

Ірынінскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом 1ступені

2016/2017

Канферэнцыя “Свабодны выбар”

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом у намінацыі

2015/2016

“Гавары  па-беларуску”

Васіленка Анастасія

Васіленка Н.Ф.

Дыплом 3 ступені

2016/2017

“Гавары  па-беларуску”(абласны этап)

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У.

Дыплом 2 ступені

2017/2018

Канферэнцыя “Свабодны выбар”

Себік Ангеліна

ЮрчанкаА.В.

Дыплом у намінацыі

 

2017/2018

Канферэнцыя “Свабодны выбар”

Грамыка Дз.

Жаўняк Н.В.

Дыплом у намінацыі

 

 

2017/2018

Ірынінскія чытанні

Себік Ангеліна

ЮрчанкаА.В.

Дыплом2 ступені

2017/2018

Скарынаўскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом2 ступені

 

Удзел у конкурсах

Удзельнік

Конкурс

Настаўнік

1

Дзеркачоў В.

Захаваем свет разам (раённы этап) Дыплом2ступені

Несцяровіч С.У.

2

Грамыка Дз.

Захаваем свет разам (раённы этап) Дыплом3ступені

Жаўняк Н.В.

3

Дзеркачоў В.

Захаваем свет разам (гарадскі этап) Дыплом3ступені

 Несцяровіч С.У.

4

Грамыка Дз.

Захаваем свет разам (гарадскі этап) Дыплом3ступені

Жаўняк Н.В.

5

Грамыка Дз.

Жывая класіка (раённы этап) Дыплом2ступені

Жаўняк Н.В.

 

2016/2017

Мележаўскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У.

Дыплом2 ступені

2016/2017

Гаазаўскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом3 ступені

2016/2017

Ірынінскія чытанні

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом1ступені

2016/2017

Канферэнцыя “Свабодны выбар”

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У

Дыплом у намінацыі

2015/2016

“Гавары  па-беларуску”

Васіленка Анастасія

Васіленка Н.Ф.

Дыплом3 ступені

2016/2017

“Гавары  па-беларуску”(абласны этап)

Янкоўскіс Аляксандр

Несцяровіч С. У.

Дыплом2 ступені

 

 Пераможцы алімпіяд 2016/2017н.г:

Прозвішча

Клас

Вынік

Прозвішча настаўніка, трэнера

1 этап

імназія)

2 этап

(горад)

3 этап

(вобласць)

1

 Алесенка Антаніна

9 «В»

Дыплом1ступені

Дыплом1ступені

Дыплом 3 ступені

Жаўняк Н.В.

2

 Падліпскі Дзяніс

9 «А»

Дыплом1 ступені

Дыплом 2ступені

 

Жаўняк Н.В.

3

Васіленка Анастасія

9 «А»

Дыплом1 ступені

Дыплом 3ступені

 

Жаўняк Н.В.

4

Закружная Аліна

9 «В»

Дыплом 2 ступені

Дыплом 3ступені

 

Жаўняк Н.В

5

Лапіцкая Крысціна

10 «Б»

Дыплом 1 ступені

Дыплом 3ступені

 

ЮрчанкаА.В.

6

Саланкова Даря

11 «Б»

Дыплом І ступені

Дыплом І ступені

 

Несцяровіч С.У.

Пераможцыалімпіяд(4-8 класы)в 2016/2017н.г:

Прозвішча

Клас

Вынік

Прозвішча настаўніка, трэнера

 

1 этап

імназія)

2 этап

(горад)

3 этап

(вобласць)

1

Себік Ангеліна

7 «Б»

Дыплом 1ступені

Дыплом3ступені

Дыплом3ступені

ЮрчанкаА.В.

2

Якубовіч Кацярына

7 «В»

Дыплом 1ступені

Дыплом3ступені

 

ЮрчанкаА.В.

3

Кажамяка Андрэй

6”В”

Дыплом1ступені

Дыплом2ступені

Дыплом3ступені

Васіленка Н.Ф.

4

Цэлікаў Фёдар

7 «Б»

Дыплом2ступені

Дыплом3ступені

 

ЮрчанкаА

5

Янкоўскіс Аляксандр

8 «Б»

Дыплом1ступені

Дыплом3ступені

 

Несцяровіч С.У.

Пераможцы абласнога конкурсу “Ведай родную мову”

Прозвішча

Клас

Прозвішча настаўніка, трэнера

3 этап

(вобласць)

 

1

Алесенка Антаніна

9«В»

Дыплом3ступені

Жаўняк Н.В.

 

2

Падліпскі Дзяніс

9 «А»

Дыплом3ступені

Жаўняк Н.В.

 

3

Лапіцкая Крысціна

10”Б”

Дыплом3ступені

ЮрчанкаА

 

 
Нашы дасягненнi

2006 г. "Мележаўскія чытанні". Дыплом ІІ ступені. "Жанравая класіфікацыя апавяданняў Ядвігіна Ш."

2007 г. "Мележаўскія чытанні". Дыплом ІІ ступені. "Масты майго маленства"

2008 г. "Гаазаўскія чытанні". Дыплом ІІІ ступені. "Масты майго маленства"

2008 г. "Мележаўскія чытанні". Дыплом І ступені. "Старадаўнія сядзібы Гомельшчыны"

2009 г. "Гаазаўскія чытанні". Дыплом І ступені. "Рэформа мовы: за і супраць"

2009 г. "Гаазаўскія чытанні". Дыплом ІІ ступені. "Шамякінскія мясціны ў Гомелі"

2009 г. фестываль "КалегіУм-2009". Дыплом ІІ ступені 2009г.,абласны конкурс даследчых работ па краязнаўстве. Дыпломы І ступені "Мінулае і сучаснае дваранскіх маёнткаўГомельшчыны" і "Шамякінскія мясціны ў Гомелі"

2009 г. рэспубліканскі конкурс даследчых работ па краязнаўстве. Дыплом ІІІ ступені: "Старадаўнія сядзібы Гомельшчыны"

2009 г. "Мележаўскія чытанні" Дыплом ІІ ступені. "Вандроўка па ваколіцах гімназіі", Дыплом ІІ ступені "Шамякінскія мясціны ў Гомелі", Дыплом І ступені "Памяць, абуджаная школьным званком"

2010 г. канферэнцыя "Свабодны выбар". Дыпломы ў намінацыі: "Вандроўка па ваколіцах гімназіі", "Шамякінскія мясціны ў Гомелі", "Памяць, абуджаная школьным званком"

2010 г. "Ірынінскія чытанні". Дыплом 2 ст. "Вандроўка па ваколіцах гімназіі", Дыплом 1 ступені "Шамякінскія мясціны ў Гомелі", Дыплом 1 ступені - "Памяць, абуджаная школьным званком"

2010 г. Абласны конкурс рытарычнага майстэрства "Гавары са мной па-беларуску" Дыплом 2 ст. Раманава Ганна Дыплом 2 ст. Дземідзенка Наталля Дыплом 3 ст. Вялічка Соф’я

2011 г. "Мележаўскія чытанні" Дыплом ІІІ ступені "Сакрэты лічбаў","Батлейка: забытая і сучасная" Дыплом ІІ ступені

2011 г. "Гаазаўскія чытанні". пахвальны водгук. "Сакрэты лічбаў"

2011 г. канферэнцыя "Свабодны выбар". Дыпломы ў намінацыі. "Сакрэты лічбаў", "Батлейка: забытая і сучасная"

2011 г. Гарадскі конкурс рытарычнага майстэрства "Гавары са мной па-беларуску" Дыплом ІІІ ступені. Курносенка Марыя

2012 г. канферэнцыя "Свабодны выбар". Дыпломы ў намінацыі. "Жывельна-раслінны свет фразеалагізмаў", "Вобраз бусла ў прыкметах і павер'ях Гомельшчыны"

2012 г. канферэнцыя "Ірынінскія чытанні". Дыплом ІІ ступені. "Вобраз бусла ў прыкметах і павер'ях Гомельшчыны"

2012 г. Гарадскі конкурс рытарычнага майстэрства "Гавары са мной па-беларуску" Дыплом ІІІ ступені. Купрэенка Анастасія, Дыплом ІІ ступені. Пятрова Крысціна 

2013 г. Вучаніца 11 класа Панкова Ганна, вучаніцы 10  класа Гулевіч Юлія  і Якімчук Кацярына (настаўнік Жаўняк Н.В.) , вучаніца 9 класа Карпава Паліна (настаўнік Васіленка Н.Ф.) сталі пераможцамі ІІ этапу Рэспубліканскай алімпіяды па беларускай мове і літаратуры (Панкова Г. – Дыплом 3 ступені, Карпава П. - Дыплом 1 ступені, Гулевіч Ю.,Якімчук К - Дыплом 3ступені). На абласным этапе Рэспубліканскай алімпіяды Карпава Паліна атрымала дыплом 2 ступені, удзельнічала ў заключным этапе Рэспубліканскай алімпіяды.

У час правядзення абласной алімпіяды ў красавіку 2013 г. вучні паказалі наступныя вынікі: гарадскі этап – Падліпскі Дзяніс 5 кл – дыплом 1 ступені (настаўнік Юрчанка А.В.), Алесенка Антаніна 5кл. – дыплом 2 ступені (настаўнік Жаўняк Н.В.), Панякова Дар’я 6 кл. – дыплом 2 ступені, Мачуленка Наталіна 8 кл. – дыплом 2 ступені (настаўнік Юрчанка А.В.). Абласны этап – Алесенка Антаніна 5 кл. – дыплом 2 ступені (настаўнік Жаўняк Н.В.).

У час правядзення конкурсу рытарычнага майстэрства “Гавары са мной па- беларуску” Мачуленка Наталіна, 8 кл.  атрымала дыплом 1 ступені (настаўнік Юрчанка А.В.), Купрэенка Анастасія 10 кл. атрымала дыплом 2 ступені (настаўнік Жаўнік Н.В.)

На канферэнцыі “Свабодны выбар” у студзені 2013 г. была прэзентавана работа “Вобраз бусла ў прыкметах і павер’ях Гомельшчыны”, над работай працпвалі вучаніцы 8-га класа Караткевіч Аліны, Чэкан Ксеніі (кіраўнік Юрчанка А.В.), работа атрымала дыплом 1 ступені, “Батлейкавы тэатр: культуралагічны, літаратурны і рэгіянальныя аспекты”, работа была прэзентавана Пятровай Крысцінай, вучаніцай 9-га класа (кіраўнік Васіленка Н.Ф.),  дыплом 1 ступені, “Супастаўляльны аналіз фразеалагізмаў  (жывёльна-раслінны кампанент)”, работа была зроблена вучаніцамі 11-га класа Іваньковай Марыяй і Панковай Ганнай, кіраўнік Жаўняк Н.В., дыплом 2 ступені.

На Рэспубліканскай канферэнцыі вучэбна – даследчых работ дыпломам 3 ступені была адзначына работа “Батлейкавы тэатр: культуралагічны, літаратурны і рэгіянальныя аспекты” вучаніцай 9-га класа Пятровай Крысцінай, настаўнік Васіленка Н.Ф. 

 

МО Гимназии №10
Метадычная тэма
З вопыту работы настаўнiка
Вучням
Адкрытыя ўрокі і мерапрыемствы

Количество просмотров: Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

II ЕВРОПЕЙСКИЕ ИГРЫ   21 - 30 ИЮНЯ 2019

75 освобождения Беларуси

"Зубренок"

Перепись населения

МГПУ им. И.П.Шамякина

ГОТОВИМ ПЕДАГОГОВ - СОЗДАЕМ БУДУЩЕЕ

Электронный дневник

Мы изучаем китайский

Новости

НовостиСобрание для родителей будущих первокласников 22 мая(среда) в 18:00 в актовом зале гимназии состоится собрание для родителей будущих первоклассников....

Открыть Новости

Белорусская республиканская пионерская организация

БЕЛГОССТРАХ

Книга Беларуси XIV-XVIII веков

Книга Беларуси XIV-XVIII веков

Объявления, информация

Объявления, информацияОплатить дополнительные образовательные услуги на платной основе Вы можете через систему «Расчет» (ЕРИП) в любом удобном для Вас месте, в удобное для Вас время, в удобном...

Открыть Объявления, информация

Портал Президента Республики Беларусь

Министерство образования Республики Беларусь

Гомельский облисполком

Отдел образования Гомельского горисполкома

Введите заголовок

Могилевский институт МВД Республики Беларусь